منوی دسته بندی

نگاهی به بازار کار برنامه نویسی سی شارپ در داخل و خارج از کشور

زبان برنامه نویسی سی شارپ (c#)، که در حال حاضر یکی از پرطرفدارترین زبان های برنامه نویسی در سطح جهان به شمار می ره.

در این نوشتار تصمیم داریم. این زبان محبوب را از نظر بازار کار و موقعیت های شغلی در داخل و خارج از کشور مورد ارزیابی قرار بدیم.
سی شارپ یکی از زبان های برنامه نویسی در حال توسعه بوده و با توجه به این که یک زبان همه جانبه است، در تعداد زیادی از کسب و کارها قابلیت استفاده دارد. بنابراین احتمالا برایتان قابل پیش بینی خواهد بود که این زبان برنامه نویسی از یک بازار کار پر رونق برخوردار باشد.
در ادامه، همراه با شما نگاهی خواهیم داشت با بازار کار این حوزه در داخل و خارج از کشورمان.

بازار کار برنامه نویسی سی شارپ در کشور ایران


در حال حاضر بازار کار برنامه نویسی در داخل کشورمان برای بسیاری از زبان های برنامه نویسی، بسیار مناسب و پر رونق است.
با نگاهی گذرا به بانک های کاریابی متوجه خواهیم شد که زبان برنامه نویسی سی شارپ یکی از آن زبان هایی است که در حال حاضر بازار خوبی در کشور داشته و برنامه نویسان این حوزه معمولا انتخاب های خوبی برای ورود به بازار کار خواهند داشت. سطح درآمد برنامه نویسان سی شارپ، بسته به سطح حرفه ای بودنشان متفاوت بوده اما به طور کل می توان گفت که در رده بندی های درآمدی از سطح مناسبی برخوردار است.

برنامه نویسان سی شارپ در کشورمان از پنج روش می توانند کسب درآمد کنند:

1- استخدام به عنوان برنامه نویس سی شارپ در شرکت ها و مجموعه های مختلف
2- استخدام به عنوان به برنامه نویس دورکار برای شرکت ها و نهادهای متفاوت
3- انجام پروژه های کوچک و یا بزرگ و فروش آن ها به متقاضیان این پروژه ها
4- آموزش زبان برنامه نویسی سی شارپ به صورت آنلاین و یا حضوری
5- ارائه مشاوره برای انجام پروژه های مرتبط با سی شارپ

از آنجاییکه کشورمان در زمره ی کشورهای در حال توسعه ی جهان به شمار می آید، طی سال های اخیر فروشگاه های اینترنتی و فروش و عرضه اینترنتی محصولات مختلف در بین ایرانی ها رواج بسیاری پیدا کرده است. گذشته از این، اکثر قریب به اتفاق شرکت ها، علاوه بر وب سایت هایشان نیاز به اپلیکیشن ها و نرم افزارهای موبایلی دارند. تمامی این کارها تا حد زیادی نیازمند حضور برنامه نویسان متبحر و توانمند در حوزه ی برنامه نویسی سی شارپ است.
بنابراین می توان این گونه نتیجه گرفت که برنامه نویسی سی شارپ، نه تنها در حال حاضر بازار کاری ایده آلی را در کشورمان دارد، بلکه در آینده ای نه چندان دور هم به فرصت های شغلی موجود برای این شاخه از برنامه نویسی افزوده خواهد شد.

بازار کار برنامه نویسی سی شارپ در خارج از کشور


همانگونه که گفتیم برنامه نویسی سی شارپ در حال حاضر جزو محبوب ترین زبان های برنامه نویسی در دنیا به شمار آمده و نه تنها در کشور خودمان، بلکه در اقصی نقاط جهان، طرفداران پر و پا قرصی دارد. از جمله این کشورها می توان به آمریکا، کانادا، سوئیس، استرالیا، آلمان، دانمارک، هلند و سنگاپور اشاره کرد.
بایستی بدانیم که معیار اصلی برای معرفی این کشورها، ترکیبی از درآمد، رضایت شغلی و همچنین میزان تقاضا برای جذب برنامه نویس می باشد. نه فقط برنامه نویسان سی شارپ، بلکه برنامه نویسان سایر حوزه ها نیز در این کشورها با شرایط کاری بهتر و ایده آل تری مواجه خواهند بود.
در رابطه با درآمد برنامه نویسان سی شارپ در کشوهای مختلف اطلاعات متفاوتی وجود دارد اما به طور میانگین بایستی بگوییم در سال 2021 در کشورهای مختلف، حقوق برنامه نویسان سی شارپ به شرح ذیل بوده است:
سوئیس: سالیانه 128 هزار یورو
استرالیا: برنامه نویس مبتدی 61 هزار دلار
استرالیا: برنامه نویس حرفه ای 84 هزار دلار
کانادا: برنامه نویس مبتدی 61 هزار و 300 دلار به بالا
کانادا: برنامه نویس حرفه ای 121 هزار دلار به بالا
هلند: برنامه نویس مبتدی 2380 یورو به بالا (ماهانه)
هلند: برنامه نویس حرفه ای 4700 یورو به بالا (ماهانه)
آمریکا: 89 هزار و 600 دلار

سخن پایانی:


زبان برنامه نویسی سی شارپ به عنوان یکی از 10 زبان برنامه نویسی محبوب در دنیای امروز، هواداران و طرفداران بسیاری دارد. همین امر موجب شده است که این روزها این زبان برنامه نویسی چه در داخل کشورمان و چه در سایر کوشرهای جهان، بازار کار بسیار خوبی را تجربه نماید.


در این نوشتار تلاش کردیم تا نگاهی داشته باشیم به بازار کار برنامه نویسی در ایران و سایر کشورهای جهان. برای آشنایی بیشتر با زبان برنامه نویسی سی شارپ از شما دعوت می کنیم که خواندن مقاله زبان برنامه نویسی سی شارپ را از دست ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *