منوی دسته بندی

صنعت بوت کمپ در ایران

صنعت بوت کمپ در ایران دوره های آموزشی فشرده که در دنیای امروز به واسطه صنعت بوت کمپ در حال گسترش هستند، در حال حاضر یکی از متدهای سرآمد آموزش بوده و علاقه مندان و طرفداران بسیاری پیدا کرده اند. کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نبوده و امروزه شاهد برگزاری دوره های مختلف بوت کمپ در ایران هستیم.

فراگیران بوت کمپ ها، در مدت زمان کوتاهی می توانند در حوزه مورد علاقه خود آموزش دیده و به نیرویی حرفه ای و کار ورزیده مبدل شده و وارد بازار کار شوند.

برای آشنایی بیشتر با صنعت بوت کمپ در ایران، در ادامه همراه ما باشید.

بوت کمپ در ایران

طی یک دهه ی گذشته، که همه چیز در کشور ما با سرعت زیادی به سمت تخصصی شدن پیش رفته، نیاز به آموزش های تخصصی در حوزه های مختلف روز به روز بیشتر شده است.

شاید تا چند دهه ی گذشته تنها راه متخصص شدن در هر حوزه ای، بهره گیری از تحصیلات آکادمیک بود و افراد برای به دست آوردن دانش کافی و مهارت آموزی در هر حوزه ای چاره ای جز حضور در نظام دانشگاهی نداشتند.

طی چند سال اخیر و با رشد و گسترش بوت کمپ ها در دنیا و به تبع آن در کشور ما، این قاعده تغییر کرده و امروز شاهد آموزش بهترین نیروهای متخصص از طریق بوت کمپ ها هستیم.

در حال حاضر  ایران یکی از کشورهای پیشرو در صنعت بوت کمپ به شمار رفته و هر ساله شاهد تربیت نیروهای زیادی از طریق بوت کمپ ها در کشورمان هستیم.

صنعت بوت کمپ در ایران و اشتغال زایی

یکی از پر رنگ ترین دلایلی که توانسته صنعت بوت کمپ در ایران را به رونق برساند، بحث اشتغال است.

در واقع اگر بخواهیم این موضوع را به بیانی ساده عنوان کنیم بایستی بگوییم که بوت کمپ ها در مدت زمان خیلی کوتاهی (در حدود 6 ماه) می توانند از افراد مبتدی، نیروهایی متخصص بسازند. دلیل این امر هم تمرین های متناوب و فشرده ای است که افراد در حین دوره پشت سر می گذارند.

پس از فارغ التحصیلی از دوره، این فراگیران می توانند به راحتی وارد بازار کار شده و به در آمدزایی برسند.

به همین جهت امروز شاهدیم که بسیاری از افراد به جای ورود به دانشگاه ها، برای کوتاهتر کردن مسیر شغلی خود ترجیح می دهند که از طریق بوت کمپ ها آموزش دیده و سریع تر وارد بازار کار شوند.

به اذعان بسیاری از این افراد، بوت کمپ مسیریست که به جای 4 سال دوره ی آموزش آکادمیک، افراد را طی مدت کوتاهی آماده، کارآزموده و ورزیده می نماید تا بتوانند با آمادگی لازم در پوزیشن های مختلف و حرفه ای ظاهر شوند.

محبوب ترین بوت کمپ ها در ایران

همانگونه که گفتیم برگزاری بوت کمپ در ایران، با اهداف و موضوعات مختلفی صورت می گیرد.

موضوعات مرتبط با کسب و کار، حوزه های فنی و تخصصی و … اما از این میان بر اساس آمارهای موجود، بیشترین محبوبیت متعلق به بوت کمپ های برنامه نویسی است.

دلیل این امر وجود بازار کار مناسب در این حوزه بوده که موجب می شود فراگیران در مدت کوتاهی پس از فارغ التحصیلی بتوانند وارد بازار کار شده و کسب درآمد را تجربه کنند.

از سوی دیگر برخی از پردیس های برگزار کننده بوت کمپ برنامه نویسی در ایران، نظیر مکتب شریف، این امکان را دارند که افراد را از سطح صفر آموزش داده و به سطحی حرفه ای برسانند.

این بدان معناست که علاقه مندان به حوزه برنامه نویسی حتی از رشته های تحصیلی غیر مرتبط هم می توانند در این دوره ها حاضر شده و پس از فارغ التحصیلی به عنوان نیروی متخصص برنامه نویسی وارد بازار کار شوند.

برگزاری بوت کمپ در ایران به موازات بسیاری از کشورهای جهان، چند سالیست که آغاز شده تا علاقه مندان به حوزه های مختلف بتوانند از مسیری کوتاهتر و متفاوت تر با دوره های آکادمیک، به تخصص مورد علاقه ی خود دست یابند.

صنعت بوت کمپ در ایران به دلیل تاثیر بسزایی که در امر اشتغالزایی ایفا کرده امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. از میان انواع بوت کمپ های آموزشی، بوت کمپ های برنامه نویسی طرفداران بیشتری داشته و سالانه بسیاری از فارغ التحصیلان این بوت کمپ ها جذب ارگان ها، سازمان ها  موسسات مختلف می شوند.

برای آشنایی بیشتر با بوت کمپ های برنامه نویسی از شما دعوت می کنیم که مقاله ی بوت‌کمپ برنامه‌نویسی را بهتر بشناسیم را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *