منوی دسته بندی

مزایای بوت کمپ نسبت به سایر روش‌ها

آموزش کوتاه مدت شغلی برای افرادی که به دنبال یک تغییر شغلی سریع هستند، یا برای حرفه ای هایی که در حال حاضر در فناوری کار می کنند و می خواهند یک مهارت جدید خاص را بیاموزند، نیاز است. یکی از مزایای بوت کمپ ها میتواند این باشد.

روش‌‌های یادگیری

برای یادگیری برنامه نویسی، روش‌های مختلفی وجود دارد.
مثل:

 • خودآموزی
 • دانشگاه
 • بوت کمپ‌های برنامه نویسی
 • دوره‌های آنلاین
 • و…

بسته به هدف شما از یادگیری برنامه نویسی، روش‌های یادگیری شما نیز میتواند متفاوت باشد.

دراینجا به یکسری مزایای بوت کمپ در مقابل بعضی از روش‌های دیگر آموزشی میپردازیم.

بوت کمپ‌های برنامه نویسی

بوت کمپ های برنامه نویسی یک مسیر سریع برای افرادی که می خواهند در صنعت فناوری سودآور شروع به کار کنند، ارائه می دهد.
بسیاری از بوت کمپ های برنامه نویسی را می توان در عرض چند ماه تکمیل کرد.

دانشگاه یا بوتکمپ

آیا مدرک دانشگاهی ارزشش را دارد؟
آیافارغ التحصیلی از یک بوت کمپ به شما در رسیدن به اهدافتان کمک می کند؟

آنچه شما در بوت کمپ و دانشگاه یاد خواهید گرفت متفاوت است. به طور کلی، بوت کمپ‌ها یک مسیر سریع برای ورود به بازار کار ارائه می دهند.

در اینجا به یکسری از شرایط و مزایای بوت کمپ نسبت به دانشگاه، به اختصار میپردازیم.

کارفرما

طبق یک نظرسنجی در سال 2017 توسط (Indeed) 89 درصد از کارفرمایان مورد بررسی فکر می‌کردند فارغ‌التحصیلان بوت کمپ برنامه نویسی به همان اندازه یا بیشتر از دارندگان مدرک داشنگاهی برای مشاغل آماده هستند.

طول دوره آموزشی

گرفتن یک مدرک دانشگاهی معمولاً حدود چهار سال طول می کشد، و یک مدرک کارشناسی ارشد در یک رشته مرتبط حدود دو سال طول می کشد، درحالی که بوت کمپ های برنامه نویسی بدون نیاز به گذراندن دوره های آموزشی عمومی که اکثر مدارک دانشگاهی به آن نیازمنداند، اغلب فقط 2 تا 6 ماه طول می کشن.

بوت کمپ + دانشگاه

نبرد بوت کمپ در مقابل دانشگاه را فراموش کنید، چه کسی می گوید شما فقط باید یکی را انتخاب کنید؟

بسیاری از دارندگان مدرک دانشگاهی در بوت کمپ‌های برنامه نویسی شرکت می کنند تا مهارت های خود را تقویت کنند یا یک تخصص جدید بیاموزند. بوت کمپ‌های برنامه نویسی می‌توانند مکمل تحصیلات دانشگاهی باشند، زیرا بوت‌کمپ‌ها به سرعت برنامه‌های درسی خود را تغییر می‌دهند تا استانداردهای صنعت و تغییرات فناوری را منعکس کنند.

خودآموزی vs بوتکمپ

 • شروع به کار
  جستجوی شغل برای هر صنعتی که در آن هستید می تواند سخت باشد. اگر در تلاش برای تغییر شغل هستید و هیچ تجربه ای در زمینه فناوری ندارید، ممکن است سخت تر باشد.
 • پشتیبانی
  گاهی اوقات یک مشکل فقط به دیدگاه شخص دیگری نیاز دارد. در بوت کمپ‌ها همیشه دسترسی به پشتیبانی معلمان (و همچنین همتایان شما) وجود خواهد داشت تا در مواقعی که گیر کرده اید به شما کمک کنند.
 • یادگیری سریع
  در بوت کمپ‌ها شما طبق چهارچوب و سرفصل‌های مشخص شده مسیر منظمی را طی میکنید و سریع‌تر به هدف نزدیک میشوید. و با تمرین‌های متعدد سریع تر مفهوم مورد نظر را فرا میگیرید.

دوستان و همکاران بسیاری پیدا میکنید!

برای موفق شدن در راهتان نیاز به شبکه سازی و وجود دوستان و همکاران خوب دارید و حضور در بوت کمپ فرصتی است برای شما تا با افرادی شبیه خودتان ارتباط برقرار کنید و از آنها ایده بگیرید و برای خود فرصت های شغلی بهتری خلق کنید!

تجربه بیشتر!

شما در بوت کمپ به طور عملی با پروژه درگیر خواهید بود و تجربیات بیشتری در مدت زمان کمتری به دست خواهید آورد. البته به دلیل اینکه بوت کمپ‌ها به طور فشرده عمل میکنند، اغلب افرادی که در آنها شرکت میکنند باید برای تکمیل کارشان حتی آخر هفته های خود را صرف کار کنند.

اگر شما هم فکر میکنید شرکت در بوت کمپ‌ها میتونه شما رو سریع تر به هدفتون نزدیک کنه:

میتونین همین الان در دوره‌ها

کنین، و وارد بازارکار بشین!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *