منوی دسته بندی

دنیای برنامه نویسی زنان

یه سوال! دنیای برنامه نویسی زنان چگونه دنیایی می شه! و چه قدر با دنیای آقایون می تونه متفاوت باشه! اغلب مردم فکر می‌کنن شغل برنامه‌‌نویسی یک حرفۀ به شدت مردانه ایه. حتی برنامه نویسی برای خانم ها رو غیر ممکن می‌دونن یا شغل برنامه‌نویسی برای زنان رو دور از دسترس فرض می‌کنن. شما هم اگه این موضوع براتون سوال شده بهتره مقاله زیر رو بخونین و …… .

آنچه در این مقاله میخوانید:

  1. برنامه نویسی شغلی مردانه یا زنانه؟
  2. چرا برنامه نویسی مناسب خانم هاست؟
  3. راه مناسب برای ورود خانم ها به برنامه نویسی چیست؟

برنامه نویسی شغلی مردانه یا زنانه؟

جالبه که بدونید در سال‌های ابتدایی اختراع کامپیوتر در جهان، برنامه‌ نویسی به عنوان یک شغل زنانه شناخته می‌شد. در اون سال‌ها مردان بیشتر به کار بر روی سخت افزار مشغول بودن و برنامه‌ نویسی یک شغل زنانه محسوب می‌شد.

جالب هم اینجاست که اولین برنامه‌نویس دنیا، یعنی Ada Lovelace یک خانم بوده! ( پیشنهاد مطالعه: ماجرای اولین برنانه نویس دنیا)

برای برنامه نویس شدن توانایی ها و مهارت های زیادی لازمه؛ مثل قدرت حل مسئله، تفکر منطقی، تخیل، چند وظیفه ای بودن، ارتباطات بالا و زیبایی شناسی در طراحی و مقدار زیادی همت و پشت کار!

پس خانم ها هم می توانند به راحتی در این عرصه موفق باشن، چرا که اونا ذاتاً بخش زیادی از مهارت های مورد نیاز برای برنامه نویس حرفه ای شدن رو دارن.

چرا برنامه نویسی مناسب خانم هاست؟

  1. فرصت های شغلی در حوزه ی برنامه نویسی در حال گسترش هستن و نمیشه به راحتی از این بازار کار مناسبش چشم پوشی کرد.
  2. بسیاری از شرکت های ایرانی و خارجی، برنامه های کاری انعطاف پذیری دارن و کار از راه دور رو پشتیبانی می کنن که این موضوع می تونه موجب تعادل بهتر کار و زندگی برای خانم ها باشه.

راه مناسب برای ورود خانم ها به برنامه نویسی چیست؟

برای یادگیری برنامه نویسی روش های مختلفی وجود داره. شاید از هر کسی که الان برنامه نویس هست بپرسید با چه روشی تونسته برنامه نویسی رو یاد بگیره، جواب های متفاوتی رو دریافت کنید. مثل این جواب ها: از روی کتاب برنامه نویسی یاد گرفتم، کلاس یا دوره برنامه نویسی رفتم، از طریق اینترنت برنامه نویسی رو یاد گرفتم، فیلم های آموزش برنامه نویسی رو دیدم و … اما اینکه کدوم روش برای یادگیری برنامه نویسی، بخصوص برای تازه کارها بهترین هست می تونه خیلی مهم باشد.

1. شروع آموزش از طریق یک منتور به صورت خصوصی

2. کار با دوره‌های آموزشی متنی

3. استفاده از پادکست‌ها و ویدئوهای آموزشی

4. همکاری با افراد دیگر برای یادگیری

5. از روش آزمون و خطا برای تجربه کردن استفاده کنید

6. نظرخواهی از دیگر دولوپرها فعال در صنعت

7. می‌توانید با انجام پروژه، یاد بگیرید

اگر دانش به‌ دست آورده از هر یک از این روش‌ها را در دست داشته باشید و با مقدار زیادی از تلاش ترکیب کنید، قادر خواهید بود تا پیچیده‌ترین قسمت‌های فیلد برنامه‌نویسی را یاد بگیرید و این در حالی است که چنین روش ترکیبی برای یادگیری برنامه‌نویسی، یکی از مؤثرترین روش‌ها برای یادگیری نکات ظریفی است که در برنامه‌نویسی مهم هستند. راهی که شما را در یادگیری برنامه‌نویسی ناموفق می‌کند، این است که تنها یک روش را انتخاب کنید. پس اگر به‌ دنبال راهی برای یادگیری برنامه‌نویسی هستید و می‌خواهید در آن حرفه‌ای شوید، اقدام به یادگیری اصول کدنویسی به 7 روش مختلفی نمایید که در بالا بدان‌ها اشاره شد.

اگه می خواید بدونید که چه زبان هایی رو بیشتر خانم ها دنبال یادگیریش می رن به مقاله “زبان هایی که خانم ها برای برنامه نویسی انتخاب می کنند” یه سری بزنید

شما هم اگر علاقه دارین به دنیای برنامه نویسی وارد بشین:

میتونین همین الان در دوره‌ها

کنین، و وارد بازارکار بشین!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *